Tasuta tarne pakiautomaati Eesti piires üle 50€ ostudel!

Search
Close this search box.
bag iconMy Bag
0
bag iconMy Bag
0
Vahesumma:0.00
Ostukorvis pole tooteid
Search
Close this search box.
bag iconMy Bag
0
bag iconMy Bag
0
Vahesumma:0.00
Ostukorvis pole tooteid

Miks me küünlaid armastame ehk küünlad läbi ajaloo

Küünlad on üle 5000 aasta olnud inimestest lahutamatud. Kui aastatuhandeid tagasi oli nende peamine eesmärk valgustada kodusid, töökohti ja pidustusi, siis nüüdseks on need arenenud palju enamaks. Muuhulgas loovad küünlad meeleolu, kaunistavad kodu, rahustavad meeli ja sümboliseerivad erinevaid tähtpäevi. Juba aegade algusest on tuli loonud turvatunnet ja kindlust ning ka nüüd loob küünlaleegi vaatamine meis rahu, mistõttu kasutatakse neid teraapias ja meditatsioonis.

Küünlad läbi aja

Nii nagu küünalde eesmärk on ajas muutunud, on ka nende materjal. Esimesed küünlad valmistati Vana-Roomas loomarasvast ja pilliroost, kuid arvatakse, et vanaegiptlased olid esimesed, kes tahiga küünlaid tegema hakkasid. Igal tsivilisatsioonil oli oma viis küünlavaha ja tahu valmistamiseks, vastavalt sellele, mis neile saadaval oli. Hiinas kasutati selleks putukaid, Jaapanis pähkleid ja Indias kaneeli. Magusad kaneelilõhnalised küünlad on paljude arvates ka esimesed lõhnaküünlad, mis lisaks valgusele õhkasid ka mõnusat aroomi.  

Tänapäeval on saadaval meeletult palju erinevaid vahamaterjale, näiteks sojavaha, parafiin, mesilasvaha, sünteetiline vaha jne. Parafiin on kõige odavam, kättesaadavam ja seetõttu ka kõige levinum vahamaterjal, kuid selle põletamisel võib tekkida toksiine. Seepärast eelistatakse küünalde valmistamisel järjest enam looduslikke ja keskkonnasõbralikumaid alternatiive nagu ka meie küünaldes kasutatav sojavaha. 

Pärast lambipirnide laialdast kasutuselevõttu ei olnud küünlaid enam igas kodus valgusallikana vaja. Nende valmistamine oli kallis ja need muutusid luksusesemeteks. Küünlad hakkasid koguma populaarsust taas 1980ndatel ning nüüd leiad neid pea igast kodust, kohvikust, restoranist, spaast, kirikust ja kontorist.

küünlad

Lõhnad maailma parfüümipealinnast

Ka lõhnaküünalde populaarsus on sujuval tõusuteel – ja seda mõjuva põhjusega! Aroomid on tugevalt seotud emotsioonide ja mälestustega, mistõttu kasutatakse neid lisaks ruumi lõhnastamisele ka stressi leevendamiseks ja tuju parandamiseks. Nii lillearoomid, puidused lõhnatoonid kui ka vürtsid mõjutavad meie erinevaid emotsioone ning samamoodi toob iga aroom  igale inimesele oma tähenduse. 

Lõuna-Prantsusmaa lilleaasade keskel paikneb maailma parfüümipealinn Grasse, kus on loodud ka Ada Johanna küünalde rikkalikud aroomid maailma parimate ‘’ninade’’ ehk Grasse’i parfüümimeistrite käe all. Meie eesmärk Ada Johanna küünaldega on kutsuda esile uusi emotsioone ning luua aroomide kaudu side mineviku ja oleviku vahel. Meie kireks on pidevalt katsetada ja leida uusi lõhnakombinatsioone, et tuua igapäeva killuke luksuslikku õdusust.

Tutvu Ada Johanna parfüümküünalde valikuga siin.

Jaga:

Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp

Liitu uudiskirjaga ja saa uusimad teated ja pakkumised oma meilile!

Liitu uudiskirjaga
Ada Johanna parfüümküünlad

Rohkem artikleid:

Grasse

Grasse – parfüümide sünnihäll

Francis de Croisset on Grasse’ist kõneledes öelnud: “Grasse on ainus linn maailmas, kus sõna tööstus kõlab poeetiliselt”. Grasse on linn Prantsusmaal, mis asub ideaalsetes tingimustes

sojavaha

Miks valida keskkonnasõbralikud sojavahast küünlad?

Poeriiulitel ja e-poodides on tohutult lai küünalde valik. Millist valida? Kas valida lõhna, välimuse või keskkonnasõbraliku materjali järgi? Ada Johanna küünlaid luues ühendasime kõik kolm. 

Scroll to Top