Tasuta tarne pakiautomaati Eesti piires üle 50€ ostudel!

Search
Close this search box.
bag iconMy Bag
0
bag iconMy Bag
0
Vahesumma:0.00
Ostukorvis pole tooteid
Search
Close this search box.
bag iconMy Bag
0
bag iconMy Bag
0
Vahesumma:0.00
Ostukorvis pole tooteid
Grasse

Grasse – parfüümide sünnihäll

Francis de Croisset on Grasse’ist kõneledes öelnud: “Grasse on ainus linn maailmas, kus sõna tööstus kõlab poeetiliselt”.

Grasse on linn Prantsusmaal, mis asub ideaalsetes tingimustes mere ja mägede vahel Cannes’i ning Nizza lähistel. Tänu oma suurepärasele klimaatilisele asukohale on saanud Grasse’ist parfüümide sünnihäll – siin tunnevad end hästi kasvamas paljud erinevad aromaatsed ning imekaunid lilled. Aastaringselt on mahedad temperatuurid, rikkalikult päikesepaistet ja piisavalt sademeid ning maapõu toidab kasvavaid taimi külluslikult.

Varasel renessansiajastul oli linn tuntud oma nahatööstuse – eriti nahkkinnaste valmistamise – poolest. 16. sajandil tõi Catherine de Medici moodi parfümeeritud kindad. Peatselt muutus Grasse populaarseks kuningas Louis XIII õukonnas ning aastal 1614 sai linnast kuningakoja ametlik varustaja. Peamised taimed, mida tol ajal kasutati, olid jasmiin, roos ja tuberoos – nii on see tänapäevani.

Aja möödudes oli lõhnastatud kinnaste mood taandumas, aga parfüümõlide kasutamine oli oma populaarsust aina kasvatamas. Tänapäeval valmib enam kui kaks kolmandikku Prantsusmaa naturaalsetest aroomidest just siin. Grasse’i on koondunud maailma parimad “ninad” ehk parfümeerid, kelle käe all valmivad maailma kõige luksuslikumad aroomid.

Tippbrändidel nagu Chanel ja Dior on siin oma lillekasvatused, milles ilutsevad peamiselt roosid ja jasmiinid.

Jaga:

Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp

Liitu uudiskirjaga ja saa uusimad teated ja pakkumised oma meilile!

Liitu uudiskirjaga
Ada Johanna parfüümküünlad

Rohkem artikleid:

sojavaha

Miks valida keskkonnasõbralikud sojavahast küünlad?

Poeriiulitel ja e-poodides on tohutult lai küünalde valik. Millist valida? Kas valida lõhna, välimuse või keskkonnasõbraliku materjali järgi? Ada Johanna küünlaid luues ühendasime kõik kolm. 

Scroll to Top